• Problemy ze Snów cz. 2 - Odcinek 14

  Po szybkiej drzemce wracamy do naszego tematu o śnie. W drugiej części "Problemów ze snów" pokminimy w jaki sposób zdiagnozować nasz problem ze snem oraz omówimy parę przydatnych praktyk. Życzymy miłego słuchania i oczywiście słodkich snów ^^

  Templatka Dziennika Snów: https://tinyurl.com/kminiskoDziennik

  31m - Mar 21, 2022
 • Problemy ze snów cz. 1 - Odcinek 13

  Krąży opinia, że jeśli włożymy w coś 10 000 godzin, to zostajemy mistrzem w danej dziedzinie. W takim razie mistrzami snu powinny być już kilkuletnie dzieci, a co dopiero dorośli. Tak się niestety nie dzieje. Wielu z nas posiada liczne niezdrowe nawyki i narzeka, że nie wypoczywa odpowiednio. Mimo, że zachęcamy do wypoczynku, mamy nadzieję, że nie zaśniecie w trakcie słuchania 😉

  26m - Mar 3, 2022
 • "Przeciętność to zło" - Odcinek 12

  Od maleńkości jest nam wmawiane, że musimy osiągnąć sukces. Jednak czym właściwie on jest? W tym odcinku chcielibyśmy przedstawić naszą własną definicję sukcesu oraz zwrócić uwagę na wyjątkowość każdego z nas.

  17m - Jan 29, 2022
 • Kłamstwo vs Prawda - Odcinek 11

  Kłamstwo wbrew powszechnej opinii ma wiele korzyści. Pozwala nam uniknąć nieprzyjemnych sytuacji oraz nie sprawiać przykrości innym. Dlaczego więc, według większość ludzi, to właśnie prawda jest bardziej wartościowa?

  22m - Jan 16, 2022
 • Ból Istnienia - Odcinek 10

  "Kolejny dzień, i znowu to samo...". Znajome? Dzisiaj porozmawiamy o cierpieniu istnienia oraz jak sobie z nim radzić. Pomówimy też w jaki sposób możemy być w stanie wybierać mniej przyjemne zadania bez dłuższego namysłu.

  Obrazek Ikigai: https://tinyurl.com/ikigai

  34m - Dec 12, 2021
 • Toksyczna Męskość - Odcinek 9

  Wypełnianie jakiejś odgórnie założonej roli czy zbyt częste wizyty na siłowni? Wiele różnych opinii można znaleźć na temat "Toksycznej Męskości". Postaramy się wspólnie przegadać ten lekko kontrowersyjny temat wraz z danymi i paroma badaniami. Nie pozostaniemy też dłużni dla kobiecej strony i ją też weźmiemy trochę pod uwagę.

  Źródła: https://tinyurl.com/kminisko09

  29m - Nov 29, 2021
 • Fake It Till You Make It - Odcinek 8

  Czy granie odwagi faktycznie czyni nas odważnymi? Jak poradzić sobie z poczuciem, że nie jesteśmy jeszcze na coś gotowi? Tym razem przy naszym ognisku pokminimy nad powiedzeniem, jakim jest "Fake It 'Till You Make It".

  Źródła: https://tinyurl.com/kminisko08

  23m - Nov 13, 2021
 • Motywacja - Odcinek 7
  Czym jest właściwie motywacja? Dlaczego niektóre rzeczy przychodzą nam z trudem, a o innych nie trzeba nam nawet przypominać? W tym odcinku zgłębimy się w temat motywacji: rozróżnimy jej dwa główne rodzaje i zastanowimy się, jak budować u siebie chęci do działania. Wytłumaczymy również, dlaczego wbrew pozorom powinniśmy skupiać się bardziej na naszych akcjach niż na naszych celach.
  26m - Oct 30, 2021
 • Konsumpcjonizm - Odcinek 6
  Świat wielu ludzi wydaje się kręcić wokół pieniędzy: tego jak je zarobić i jak je później wydać. W tym odcinku chcielibyśmy porozmawiać o pogoni za pieniędzmi i powiązanym z nią zjawisku konsumpcjonizmu. Opowiemy, jak firmy kreują sztuczny popyt na produkty oraz jak nadmierna konsumpcja wpływa na naszą planetę.
  22m - Oct 16, 2021
 • Zdrowie - Odcinek 5
  Czy czujesz jak z każdym kolejnym dniem jesteś coraz bardziej skostniały i spięty? Doświadczyłeś ostatnio jakiejś kontuzji po niewielkiej ilości ruchu? Dzisiaj porozmawiamy sobie na temat zdrowia. Podumamy nad jej wartością i o tym jak łatwo o niej zapominamy.
  20m - Oct 2, 2021
 • Ucieczki - Odcinek 4
  W dzisiejszym zabieganym świecie często poszukujemy ucieczki od stresu, zgiełku miasta i natłoku informacji. W tym odcinku chcielibyśmy skupić się na różnych formach tych ucieczek. Porozmawiamy o tym, jak połączenie się z naturą i odcięcie od technologii może pomóc nam w odnalezieniu wewnętrznego spokoju. Podzielimy się również tym, co zyskaliśmy podczas podobnego wyjątkowego doświadczenia - tygodniowego wyjazdu w kompletną dzicz w ramach projektu FOLM.
  38m - Sep 26, 2021
 • Ciągłe Pochłanianie Informacji - Odcinek 3
  Punktem wyjścia do tej rozmowy było 6 zasad (nie)czytania. Obecnie więcej rzeczy niż same książki zabiegają o naszą uwagę. Jak wiele informacji przyjmujemy w ciągu dnia i z ilu źródeł napływają one do nas? Kiedy powinniśmy powiedzieć STOP? Era informacji w której niewątpliwie żyjemy nie zwalnia tempa. Co możemy zmienić żeby nie oszaleć z tego powodu?
  30m - Sep 18, 2021
 • FOMO - Odcinek 2
  W drugim odcinku porozmawiamy o FOMO. Ciągle w zasięgu, na jedno kliknięcie. Zawsze w centrum wydarzeń świata i ludzi wokół nas. Z tego powodu coraz więcej osób ma problem jeśli zostanie odłączona od cyfrowego świata.
  30m - Sep 11, 2021
 • Porównywanie Siebie Do Innych - Odcinek 1
  W naszym pierwszym odcinku chcielibyśmy omówić temat porównywania siebie do innych. Dlaczego się porównujemy i czy zawsze powinniśmy to robić? Jak nie stracić zapału na początku nauki nowej umiejętności? Na te i inne pytania, związane z porównywaniem się, wspólnie staramy się znaleźć odpowiedzi.
  17m - Sep 3, 2021
Audio Player Image
Kminisko
Loading...