SHOW / EPISODE

O budování excelentního výzkumného centra s Andreou Nogovou

45m | Sep 15, 2023

Cesta k excelenci vede přes granty Horizontu Evropa, které podporují mezinárodní a mezioborový výzkum. Touto cestou se vydal i Český institut výzkumu a pokročilých technologií (CATRIN), který provádění mezioborového výzkumu na mezinárodní úrovni považuje za svoje poslání a jehož cílem je zařadit se mezi evropskou vědeckou špičku. Vize a poslání. Dvě slova jako klíč. Jaké jsou ty vaše?

 O budování excelentního výzkumného centra jsme si povídali s Andreou Nogovou, vedoucí grantové kanceláře CATRIN.


Téma podcastu

Budování excelentního výzkumného centra

Host podcastu

Andrea Nogová | vedoucí grantového oddělení CATRIN

O čem jsme si povídali?

« O cestě k excelenci

« O důležitosti otevřenosti, spolupráce a sdílení

« O budování partnerství a networkingu

« O grantech Horizontu Evropa a praktickém fungování grantové kanceláře


 Jaké rady jsme si odnesli?

→  V začátcích se nebojte se spolupracovat s konzultanty. Urychlí a zefektivní to vaši cestu. Metoda „pokus-omyl“ může vést frustraci.

→ Jděte do twinningu! Rozšíříte si obzory a posunete kompetence projektových manažerů. Mějte ale na paměti, že twinningový projekt není cíl, ale cesta.

→ Získejte podporu vedení. Bez ní v Horizontu Evropa uspějete jen stěží!

→ Projektoví manažeři: Buďte si vědomi hodnoty, kterou do projektů přinášíte a nastavte si dobré a respektující vztahy s vědci. Najděte si na začátku své spojence, kteří vidí v evropském výzkumu potenciál.

→ Vedení institucí: Stanovte si účast v Horizontu Evropa jako svou prioritu a dobře ji komunikujte směrem k vědcům. Najděte nástroje, kterými budete účast v mezinárodním výzkumu motivovat a odměňovat. Poskytněte výzkumníkům projektovou podporu.

 

Hosta vyzpovídala

Milena Lojková

Audio Player Image
Horizont Evropa
Loading...