• Ieškau Atsakymų ep. 11 - Seksualinio smurto prevencija su Rugile Butkevičiūte iš Ribologija

  Kaip kovoti su seksualiniu smurtu Lietuvoje? Kaip sukurti palankią aplinką saugiam pokalbiui apie asmenines ribas? Kaip kalbėti šia temą su vaikais? Kaip atpažinti darbo vietoje vykstantį priekabiavimą? Apie visa tai ir dar daugiau kalbėjome su viena iš Ribologija įkūrėjų Rugile Butkevičiūte, turinčią ilgametę patirtį seksualinio smurto prevencijos srityje.

  “Ieškau atsakymų” yra erdvė, kurioje keliami drąsūs klausimai apie žmogaus teises ir vyraujančias išankstines socialines nuostatas. Kartu su savo pašnekovais čia ieškome kelių į atviresnę visuomenę. Pasitelkdami asmenines istorijas, atskleidžiame tarp mūsų esančią socialinę įvairovę.

  E11 - 43m - Sep 26, 2023
 • Ieškau Atsakymų ep. 10 - Disability, complex identities and social inclusion: Sasha’s story

  What are some of the challenges people with physical disabilities face? How having different identities can reveal new perspectives? How can one find purpose in self-expression and activism?

  Find answers to these and many other questions in this month’s “Ieškau atsakymų” episode. We are talking with Sasha Gushcha - an activist, artist and a stand-up comedian. Sasha moved to Lithuania from Belarus in order to escape an oppressive regime. How living with physical disability and being part of the LGBTQ* community has shaped their outlook and experiences? Listen and find out!

  "Ieškau atsakymų" is a space where bold questions about human rights and prejudices are raised. Together with our guests, we seek to find pathways into a more inclusive society. Through dialogue and personal stories, we reveal diversity that exists among us.

  E10 - 45m - Aug 2, 2023
 • Ieškau Atsakymų ep. 9 - A refugee from Afghanistan ["Chata" E2]

  Kalbos barjeras, neigiamos vietinių žmonių nuostatos, sudėtingas būsto suradimo procesas – daugelį pabėgėlių lydi panašūs integracijos nepažįstamoje šalyje iššūkiai. Kokie sunkumai Lietuvoje lydėjo ar tebelydi Mohamedą, šio pokalbio pašnekovą pabėgėlį iš Afganistano? Ar lietuvių kalbos mokėjimas kitataučiui yra būtinas kuriant gyvenimą Lietuvoje? Kodėl Mohamedas nori išmokti lietuvių kalbos, nepaisant to, kad daugelis šalies gyventojų kalba anglų kalba, kurią mūsų pašnekovas moka gerai?

  Šiuo metu kitatautis gyvena Vilniuje, „Visi skirtingi – visi lygūs” programos suteiktame „Chata” bute. Tai apgyvendinimo projektas, kuriame pabėgėliui suteikiama visapusiška pagalba – ne tik buto suteikimas, bet ir socialinė/psichologinė parama.

  Ar ilgai afganistanietis gyvena Lietuvoje ir kokias emocijas jam kelia neseniai gautas pabėgėlio statusas? Kaip jaučiasi „Chata” bute gyvendamas su kitais žmonėmis? Šiame podcast’e kviečiame išgirsti Mohamedo gyvenimo Lietuvoje patirtį ir sužinoti kokios ateities, karjeros perspektyvų vyras tikisi šioje šalyje.

  Podcast’as „Ieškau atsakymų” yra vieta, kur keliami drąsus klausimai apie žmogaus teises, visuomenėje esančią įvairovę bei tai, kokias stigmas ir kitas išankstines nuostatas patiria įvairūs žmonės. Siekiame rasti atsakymus apie tai, kaip mes visi galime darniai gyventi kartu. Atskleisdami žmonių istorijas, supažindiname su mažiau žinomomis žmogiškosiomis patirtimis, kalbame su aktyvistais bei žmogaus teisių srityje veikiančiais specialistais.

  E9 - 11m - Jul 12, 2023
 • Ieškau Atsakymų ep. 8 - LGBT+ asmenų psichinė sveikata

  Kaip buvimas atstovu iš pažeidžiamos socialinės grupės veikia žmonių psichinę sveikatą? Šiame podcast’o “Ieškau Atsakymų” epizode kalbame su Rasa, psichologe ir LGBT+ asmenų psichinės sveikatos tyrėja, apie LGBT asmenų psichikos sveikatą.

  Pasak Rasos, kai asmuo gyvena aplinkoje, kuri nusiteikusi priešiškai jo atžvilgiu, labai dažnai tam tikros neigiamos aplinkos nuostatos yra internalizuojamos. Žmogus pats pradeda neigiamai apie save galvoti.

  Kaip jaučiasi LGBT+ asmuo neigiamoje jam/jai aplinkoje? Pasak Rasos tai dažnai pasireiškia “tokiu neigiamu savęs vertinimu <...> apskritai savivertės labai sumažėjimu, tu nekenti savęs. Nekenti to, ką darai. Tau, kai kyla kažkokie romantiniai potraukiai, pavyzdžiui, tai pačiai lyčiai, tu tuo bjauriesi. Bet kadangi tai yra fiziologiška, negali to suvaldyti. Tai kiekviena kartą žmogus yra nuolatinėje tokioje kovoje su savo potraukiu. Aš manau, kad tokie žmonės turi jaustis labai pavargę. <...> Prislėgtos nuotaikos. Labai susitelkę galbūt į save, liūdni. Tikrai yra Išgyvenamas toks beviltiškumo jausmas ir beprasmybės jausmas.”

  Podcast’as „Ieškau atsakymų” yra vieta, kur keliami drąsus klausimai apie žmogaus teises, visuomenėje esančią įvairovę bei tai, kokias stigmas ir kitas išankstines nuostatas patiria įvairūs žmonės. Siekiame rasti atsakymus apie tai, kaip mes visi galime darniai gyventi kartu. Atskleisdami žmonių istorijas, supažindiname su mažiau žinomomis žmogiškosiomis patirtimis, kalbame su aktyvistais bei žmogaus teisių srityje veikiančiais specialistais.

  E8 - 31m - May 3, 2023
 • Ieškau Atsakymų ep. 7 - A refugee from Afghanistan ["Chata" E1]

  Kaip sukurti savo gyvenimą iš naujo būnant pabėgėliu? Su kokiais iššūkiais susiduria prieglobstį gavę asmenys?

  Šiame podcast’o „Ieškau atsakymų” epizode kalbame su Romal, pabėgėliu iš Afganistano. Jis šiuo metu gyvena alternatyvaus apgyvendinimo paslaugų centre „Chata”. Dalindamasis savo istorija, Romal akcentuoja tai, kaip svarbu yra laiku gauti ypač reikalingas socialines paslaugas, padedančias integruotis į pilnavertį gyvenimą svetimoje šalyje.

  Podcast’as „Ieškau atsakymų” yra vieta, kur keliami drąsus klausimai apie žmogaus teises, visuomenėje esančią įvairovę bei tai, kokias stigmas ir kitas išankstines nuostatas patiria įvairūs žmonės. Siekiame rasti atsakymus apie tai, kaip mes visi galime darniai gyventi kartu. Atskleisdami žmonių istorijas, supažindiname su mažiau žinomomis žmogiškosiomis patirtimis, kalbame su aktyvistais bei žmogaus teisių srityje veikiančiais specialistais.

  E7 - 8m - Apr 12, 2023
 • Ieškau Atsakymų ep. 6 - Pokalbis su įkalintu asmeniu

  Iš įkalinimo įstaigų išėję asmenys susiduria su vienomis stipriausių neigiamų išankstinių nuostatų Lietuvoje. Kaip tai paveikia pačius žmonės? Podkasto “Ieškau atsakymų” 6-ame episode kalbiname laisvės atėmimo bausmę atliekantį Tautvaldą.

  „Ieškau atsakymų“ pristato atvirą pokalbį su „Kalinių Sąjungos“ sektretoriumi Tautvaldu – atvira širdimi ir drąsa. Tai yra atviras pokalbis nelengvomis temomis - tokiais žodžiais galima apibūdinti šį naujausią epizodą. Ir ne vien dėl to, kad jis buvo įrašinėjamas Tautvaldui atliekant laisvės atėmimo bausmę. Ar žmonės pasikeičia atlikdami paskirtas bausmes? Ar jiems sudaromos galimybės integruotis į visuomenę tokią bausmę atlikus? Šiuos ir kitus klausimus nagrinėjome mūsų naujausiame „Ieškau atsakymų“ epizode.

  Podcast’as “Ieškau atsakymų” yra vieta, kur keliami drąsus klausimai apie žmogaus teisės, visuomenėje esanti įvairovę bei tai, kokias stigmas ir kitas išankstinės nuostatas patiria įvairūs žmonės. Siekiame rasti atsakymus apie tai, kaip mes visi galime darniai gyventi kartu. Atskleidžiame žmonių istorijas, rodame mažiau žinomus žmogiškąsias patirtys, kalbame su aktyvistais bei žmogaus teisių srityje veikiančiais specialistais.

  E6 - 12m - Mar 3, 2023
 • Ieškau Atsakymų ep. 5 - Atvirai apie Stambulo konvenciją

  Tinklalaidė „Ieškau atsakymų“ jau skaičiuoja trečią sezoną, o su juo tęsia darbus.

  Šįkart epizodo vedėja Ugnė kalbina Jungtinių Tautų Moterų diskriminacijos panaikinimo komiteto narę prof. dr. Dalią Leinartę.

  Epizode nepasibijoma kelti drąsius klausimus apie Stambulo konvenciją ir jos naudą. Pašnekovė drąsiai lygina šiandien Lietuvoje esamus įstatymus ir sako, kad jais neverta didžiuotis, kadangi tai, ką siūlo Stambulo konvencija yra pažangiau ir labiau aprėpia dabar esančias problematikas, kurios šiandieninėje visuomenėje neturėtų būti norma. Pašnekovė apeliuoja į tai, kad tos temos, kurioms skiriamas dėmesys, yra dedamos didelės tiek valstybės, tiek visuomenininkų ir kitų organizacijų pastangos ir lėšos, problemos sumažėja ar išnyksta.

  „Mūsų visuomenė yra pakankamai tokia konstruktyviai mąstanti, tačiau nuo 1990-ųjų metų nebuvo kalbama apskritai apie žmogaus teises profesionaliu lygmeniu, o apie lytinį švietimą aš net nekalbu, nes mūsų visuomeninės organizacijos mini, kad lytinio švietimo ir dabar nėra,“ - pašnekovė vardina galimas priežastis, kodėl Stambulo konvencija taip neigiamai vertinama ir nepriimama Lietuvoje.

  Apie lytinio švietimo situaciją galite paklausyti mūsų ankstesniame epizode kartu su lytiškumo ugdymo edukatore Lina Januškevičiūte iš VšĮ Įvairovės ir edukacijos namų, o daugiau prof. dr. Dalios Leinartės minčių paklausykite šiame epizode.

  E5 - 46m - Jan 30, 2023
 • Ieškau Atsakymų ep. 4 - Gyvoji knyga - Šizofrenija sergantis žmogus

  Šį kartą pristatome naujausią tinklalaidės „Ieškau atsakymų“ epizodą su Andriumi, "Gyvosios bibliotekos" savanoriu.

  E4 - 36m - Apr 9, 2022
 • Ieškau Atsakymų ep. 3 - Vaikų autizmas

  Pristatome trečiąjį epizodą apie vaikų autizmą.

  Šį kartą svečiuose ABA terapeutė, pedagogė Laura Linkevičienė ir "Autisto tėtis" puslapio bendraautoriai Laima ir Vytautas Butėnai.

  Ar autistiški vaikai tikrai yra sunkūs vaikai, neišauklėti vaikai, nemokantys bendrauti? O galbūt tai tik vienas iš mitų? Paklausykite.

  E3 - 1h 2m - Jul 17, 2021
 • Ieškau Atsakymų ep. 2 - Fizinė Negalia

  Gyvosios Bibliotekos Podcast'as "Ieškau Atsakymų" ep.2 - Fizinė Negalia

  E2 - 57m - Jun 19, 2021
 • Ieškau Atsakymų - Organų Donorystė

  Gyvosios Bibliotekos podcastas "Ieškau atsakymų" ep.1 "Organų Donorystė"

  E1 - 1h 10m - May 11, 2021
Audio Player Image
Ieškau Atsakymų
Loading...