SHOW / EPISODE

Hang Kong: Zupa z węgorza lub ptasiego gniazda, słodka bułka z mięsem oraz dwie pary pałeczek

Season 2 | Episode 35
1h 27m | Feb 2, 2022

Jedzenie jest jednym z istotnych elementów życia mieszkańców Hongkongu. Tutaj żyje się często aby jeść, smacznie a zarazem różnorodnie. Hongkończycy otwarci są na kuchnię z całego świata i na ulicach możemy spotkać obok siebie zarówno budki sprzedające grilowane jelita, japońskie restauracje z sushi i ramen, jak i restaurację z najwyżej jakości francuskimi potrawami i francuskim winem.

Kuchnia Hongkongu a w zasadzie kantońska charakteryzuje się wieloma specjalnościami, w których skład wchodzą m.in. suszone kalmary, zupa z płetw rekina, zupa z węża, czy stuletnie jaja. W wielu kantońskich restauracjach klienci mają możliwość wyboru żywych, pływających ryb i innych owoców morza.

Najbardziej popularnym i docenianym przez mieszkańców Hongkongu daniem podawanym na śniadanie lub w porze lunchu jest tzw. dim sum, czyli smażone lub przyrządzane na parze przekąski serwowane w bambusowych pojemnikach lub w małych miseczkach, popijane tradycyjnie przygotowywaną herbatą.

Po smakach Hong Kongu oprowadza nas Jakub Ryś związany z tym miejscem od 7 lat.Support this podcast at — https://redcircle.com/foodtourpl/donations
Audio Player Image
foodtour.pl
Loading...