show-image

Filotsoon

Filotsoon on podcast kaasaegsetest mõttevooludest, kus erinevate filosoofiliste teemade üle arutlevad Eesti oma ala teadlased.


Uuri lisa: www.filotsoon.wordpress.com

Episodes

NIETZSCHE
Show Details46min 32s
REVOLUTION AND VIOLENCE: Views from The 20th Century
Show Details1hr 14min
TAOISM - Zhuangzi
Hide Details49min 36s

SAATES ON MARGUS OTT

Taoism on Vana-Hiinast alguse saanud filosoofiline ja religioosne õpetus, mille järgi peab inimene elama kooskõlas dao’ga. Seda peetakse konfutsianismi ja budismi kõrval üheks kolmest Hiina „tõelisest õpetusest“, millel traditsiooniline hiina kultuur ja ühiskond rajaneb. Taoismi üheks vähem tuntud alustekstiks on „Zhuangzi“. 

„Zhuangzi“ on erinevatel aegadel kirja pandud lugude ja filosoofiliste arutluste antoloogia. See koosneb 33 peatükist, mis jagunevad kolme tsüklisse: I Sisemised peatükid, II Välimised peatükid ja III Segapeatükid. Eesti keeles on ilmunud 1989. Loomingu Raamatukogus „Zhuangzi“ 3. esimest peatükki, mille tõlkijaks on Jaan Kaplinski ning Margus Oti poolt tõlgitud „22 peatükk“.

Antud podcastis tulebki jutuks „Zhuangzi“ ajalooline taust ning põhjus, miks seda eesti keeles tervikuna ilmunud pole. Samuti peatutakse põgusalt mõnel üksikul „Zhuangzi“ teoses esineval teemal nagu loomulikkus, kulg, taoistlik surelikkuse ja emotsioonide käsitlus ning see, kuidas need võiks erineda budismist.

49min 36s
Published Jun 5, 2020 at 9:49pm
SUBJEKTI SURM
Show Details46min 49s
TAOISM - Laozi ja „Daodejing“
Show Details42min 44s
FEMINISM
Show Details45min 3s
FRANKFURDI KOOLKOND JA POPULAARMUUSIKA
Show Details47min 38s
KONTINENTAALNE JA ANALÜÜTILINE FILOSOOFIA
Show Details51min 40s
KESKKONNAFILOSOOFIA
Show Details1hr 4min